Schedule 2022

This is the test Schedule. Son to be up in a nicer way on the homepage.

Thursday 17 of February (* don’t change day  – don’t change room) 

Gigplace Dynamo, Hallarna (drums) Black Box, Hallarna (drums) Projection, Hallarna (drums) Entrance, (not in use thursday) Hallarna        
18:00     TBA TBA        
18:10                
18:20 Jaded Faith Blanid            
18:30                
18:40                
18:50                
19:00     Classic Water TBA        
19:10                
19:20 Bonander The Lemon Lovers*            
19:30                
19:40                
19:50                
20:00     Malin Andersson TBA        
20:10                
20:20 Planet Case* Oska            
20:30                
20:40                
20:50                
21:00     Jack in Water acoustic TBA        
21:10                
21:20 TBA Belle Roscoe            
21:30                
21:40                
21:50                
22:00     Lava Fizz TBA        
22:10                
22:20 Hola Chica Satch            
22:30                

Friday 18 of February. (* don’t change day  – don’t change room)

Gigplace Dynamo, Hallarna (drums) Black Box, Hallarna (drums) Projection, Hallarna (drums) Entrance, Hallarna  Trappan upstairs Trappan downstairs (Drums) Harrys (Drums) Pronto (Drums)
18:00     Rebecca Lou Lily Arbor   Malin Andersson   Classic Water
18:10                
18:20 Alina Amuri       Mikaela Finne   Lava Fizz  
18:30   Blå            
18:40                
18:50                
19:00     TBA Sam Florian   Blanid   Gaeya
19:10                
19:20 Jack In Water       Tobias Jensen   Lia Hide  
19:30   Almostone            
19:40                
19:50                
20:00     Bara Jonson- TBA   Eyre Llew*   Internet Friends
20:10                
20:20 Daniel Levi*       OSKA   Minas  
20:30   GASP            
20:40                
20:50                
21:00     Simply Dead*- TBA   Kid Vicious*   Eadyth
21:10                
21:20 Hola Chica       Sam Shaky   MAZ  
21:30   Live in Color            
21:40                
21:50                
22:00     Felin – Declan ODonovan   My Little White Rabbit   Cordroy*
22:10                
22:20 The Prussians Kapil     Bella Skyller   King Borneo  
22:30                

Saturday 19 of February (* don’t change day  – don’t change room)

Gigplace Dynamo, Hallarna (drums) Black Box, Hallarna (drums) Projection, Hallarna (drums) Entrance, Hallarna  Harrys (Drums) Pronto (Drums)    
18:00     *Skygge* Isabell Kongshaug   Ryan Edmon    
18:10                
18:20 Reach The Confusions     Krekhaus      
18:30                
18:40                
18:50                
19:00       Alexandra Alden   La Mer    
19:10     Gold Mass          
19:20 Belle Roscoe Anna Arco     Iova      
19:30                
19:40                
19:50                
20:00     Chaild Blurry Future*   Siamese Elephants    
20:10                
20:20 Lusitanian Ghosts-* Grapell     TROPE      
20:30                
20:40                
20:50                
21:00     Jansky – Agata Karczewska*   SUN    
21:10                
21:20 The Magnettes Bluephox     Romano Nervoso      
21:30                
21:40                
21:50                
22:00     Agnes Matsdotter* TBA   Chop Fly    
22:10                
22:20 Bandicoot Awaze     The Prussians      
22:30                

ABOUT
Future Echoes is showcase brand owned by Discover Sensation.

SOCIAL MEDIA
» Facebook
» Instagram
» Youtube
» Twitter
» Spotify

OFFICIAL HASHTAGS

#FE2023

#FUTUREECHOES

WE ARE PART OF KEYCHANGE